Συμμετρία Υμηττού - Επικοινωνία
Οι επιτυχίες, η κατάρτιση και η πολυετής πείρα δημιούργησαν το τρίτο μας φροντιστήριο. Από το 2020 η ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ βρίσκεται και στην πλατεία Υμηττού.
Αναγνωστήριο
Κάθε μέρα λειτουργεί ειδικά διαμορφωμένος χώρος αναγνωστηρίου με στόχο την υποστήριξη των μαθητών μας στο διάβασμά τους. Κάθε μαθητής/τρια μπορεί να μένει στο αναγνωστήριο και να μελετά με συγκέντρωση και χωρίς αποσπάσεις. Ταυτόχρονα είναι προγραμματισμένη και η παρουσία καθηγητών οι οποίοι μπορούν να καθοδηγήσουν διακριτικά τα παιδιά να διαβάσουν ορθότερα, αποδοτικότερα, ουσιαστικότερα.
![](/images/2024/06/20/1-res-immitos-anagnostirio.jpg)
![](/images/2024/06/20/2-res-immitos-anagnostirio.jpg)
![](/images/2024/06/20/3-res-immitos-anagnostirio.jpg)
![](/images/2024/06/20/4-res-immitos-anagnostirio.jpg)
![](/images/2024/06/20/6-res-immitos-anagnostirio.jpg)
![](/images/2024/06/20/7-res-immitos-anagnostirio.jpg)